1 2 3 4 5  další 
 • Volby v USA a na Slovensku aneb jak čelit antipolitice?

  03.05.2016Zatímco ve Spojených státech ještě nejsou v cíli ani stranické primárky, na Slovensku už je po březnových parlamentních volbách víceméně jasno. Levicový SMER sice potřetí za sebou zvítězil, ale oproti očekávání značně ztratil na síle.
 • Ministerstvo pro místní rozvoj

  03.05.2016Za dva roky působení současné vlády mělo ministerstvo pro místní rozvoj několik zásadních úkolů, které jsou klíčové z hlediska dobrého fungování státu. Výsledky jsou jednoznačně neuspokojivé.
 • Ministerstvo životního prostředí

  03.05.2016Aktuální stav na ministerstvu životního prostředí představuje naději pro řešení řady deficitů, které se u nás za poslední desetiletí nashromáždily. Zejména jde o otázku ozdravění našich lesních porostů a o celkové snižování závislosti na fosilních palivech.
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu

  03.05.2016Ministerstvo průmyslu a obchodu je jeden z mála resortů, který může zásadním způsobem ovlivnit nejen vývoj zaměstnanosti, ale zejména hospodářství. Také díky jeho činnosti zažíváme nynější období růstu.
 • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

  03.05.2016Školství je v dnešní době ve středu pozornosti médií a odborné i laické veřejnosti. Bohužel tomu tak není díky skvělým výsledkům našich žáků a studentů v mezinárodním srovnávání či díky zvyšování úrovně vzdělání, ale kvůli nedostatečné komunikaci.
 • Ministerstvo zdravotnictví

  03.05.2016Dostupná zdravotní péče je jedním z hlavních pilířů politiky sociální demokracie. Jedním z prvních kroků ministra Svatopluka Němečka proto bylo zrušení většiny regulačních poplatků, které pacientům ústavou zaručené právo omezovaly.
 • Ministerstvo dopravy

  03.05.2016Kdo nic nedělá, nic nezkazí, praví známé přísloví. Ministři dopravy se v posledních dvou letech zřejmě řídili tímto příslovím v domnění, že tomu tak opravdu bude. Nebylo. Na ministry dopravy v tomto období naopak čekala zásadní rozhodnutí...
 • Ministerstvo obrany

  03.05.2016Po letech rozpočtových škrtů předchozích kabinetů dochází na ministerstvu k navyšování rozpočtu a k rozšiřování počtu vojáků. Ani v nejbližší budoucnosti však nebudeme vynakládat na obranu tolik, kolik jsme se jako členové NATO zavázali.
 • Ministerstvo zemědělství

  03.05.2016Už dva roky řídí tento resort lidovec Marian Jurečka. Hodnocení činnosti ministerstva ovlivňuje dlouhodobé neřešení problémů souvisejících s klimatickými změnami a suchem, které jen v minulém roce způsobilo škodu za dva a půl miliardy korun.
 • Diskusí proti nenávistným pochodům

  03.05.2016O velikonoční sobotě jsme svolali před Lidový dům v Praze veřejné diskusní shromáždění o skutečných problémech naší země a jejich konkrétních řešeních. Zareagovali jsme tak mimo jiné i na hrozbu nenávistného pochodu extremistů z Národní demokracie před sídlo sociální demokracie.
 • Jak funguje MHD zdarma ve Frýdku-Místku?

  13.03.2015Jako náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek bych vás rád seznámil s tím, jak ve Frýdku-Místku funguje MHD zdarma. Mnozí z vás o tomto projektu již slyšeli. O tom, že se jedná o levicové téma, nemůže být pochyb. Jeho účelem je, kromě finanční úlevy našim spoluobčanům od vzrůstajících cen a poplatků, také úleva pro životní prostředí.
 • Chceme moc?

  11.03.2015Líheň politiků. Výtah k moci. Nezávislé zájmové sdružení. Klub mladých. Aktivistická skupina. Předsedovy děti. Budoucnost české levice?!
 • Je suis Charlie

  19.03.2015Slova či kresby jsou často silnější než zbraně. Jsou s to účinně šířit myšlenky, které ohrožují tmáře po celém světě. Věděli to i islamisté, kteří 7. ledna tohoto roku vpadli se samopaly v rukou do redakce francouzského satirického deníku Charlie Hebdo a odstartovali následným masakrem novou vlnu terorismu v Evropě. Bezprostředním následkem pomsty islamistů za zveřejnění několika karikatur zobrazujících proroka Mohammeda bylo dvanáct mrtvých a jedenáct zraněných.
 • Jak utlumit nárůst náboženského fanatismu?

  01.12.2015V současné době jsme svědky vzestupu radikální verze islámu. V Sýrii, Iráku a Libyi se dokonce ustanovil Islámský stát, jehož praktiky nepatří snad ani středověku, protože je schopný upálit za živa desítky lidí. Je třeba si zde přiznat smutnou pravdu, že za tento nárůst náboženského fanatismu u muslimské části obyvatel naší planety nese velkou vinu Západ a jeho snaha uplatňovat po celém světě stejné morální principy. Ukázkovým příkladem jsou zde intervence některých západních států v Iráku a Libyi. Ty vedly k tomu, že území dříve poměrně nábožensky klidných oblastí se proměnila v základny náboženských fanatiků. Ukazuje se, že daleko lepší by bylo, kdyby tyto země byly ponechávány svému přirozenému vývoji, aby obyvatelé těchto oblastí měli možnost sami si určit, jaké zřízení považují pro svoji vlast za nejvhodnější.
 • 25 LET MSD: 1989-1990

  28.07.2015Stručné ohlédnutí za čtvrtstoletím s Mladými sociálními demokraty, díl první: 1989-1990
 • (P)ohnutá historie

  21.08.2015Při příležitosti výročí naší organizace jsem si řekl, že by nebylo od věci udělat si krátký výlet do historie a podívat se, co podstatného se stalo v den založení naší organizace, tedy 19. července 1990. Poté jsem rozšířil hledání na všechny devatenácté července a ... začnu nevesele: V roce 1968 uveřejnilo Rudé právo varšavské komuniké „Dopis pěti komunistických a dělnických stran ústřednímu výboru KSČ“ a „Stanovisko předsednictva ÚV KSČ“, které kritiku odmítlo, neboť „řešení vnitřních problémů je nezadatelným právem každé země a jejího lidu“. Všichni víme, co následovalo o měsíc později ...
 • Mýtus o minimální mzdě

  21.08.2015Kdykoliv se začne jednat o zvýšení minimální mzdy, z pravicových řad se vyhrne zástup vlastenců odhodlaných uchránit naši ekonomiku před tímto devastujícím opatřením. Jako štít jim přitom slouží věda ekonomie. Ta podle jejich tvrzení dokazuje nevyhnutelnou nutnost, se kterou musí zvýšená minimální mzda způsobit nezaměstnanost. To ale není celá pravda.
 • Co s Drábkovými škrty na zdravotně postižených?

  01.12.2015Když v roce 2010 nastoupila Nečasova vláda, již zanedlouho se začalo široce veřejně diskutovat o tzv. sociální reformě z dílny tehdejšího ministra práce a sociálních věcí, Jaromíra Drábka. 1. stupeň příspěvku na péči (PNP) byl snížen z 2000 Kč na 800 Kč, místo ročního příspěvku na dopravu (více než 6000 Kč) a příspěvku na benzín (více než 9000 Kč) byl zaveden příspěvek na mobilitu (400 Kč měsíčně = 4800 Kč ročně), dále se zvýšila finanční spoluúčast na kompenzační pomůcky, průkazy ZTP a ZTP/P byly nahrazeny tzv. S-kartami, a metodika pro posuzování PNP byla zpřísněna. A to jsou jen ty nejdůležitější změny, které tehdy nastaly.
 • S klidem proti strachu a nenávisti

  07.09.2015Jsme Mladí sociální demokraté. Vybrali jsme si spolkovou činnost, abychom osvětovou činností šířili naší vizi tolerantní a solidární společnosti. Lidé nás po právu vnímají jako budoucí generaci politiků. Celkem pochopitelně se nás proto v posledních dnech a týdnech ptají, co bychom udělali pro řešení současné migrační situace. Neodpovídáme populisticky. Našim hlavním cílem je uklidnit vášně a jednat vždy racionálně.
 • Životní prostředí už nesmí být naší Popelkou

  19.03.2015Životní prostředí představuje zcela ústřední oblast, která přímo či nepřímo ovlivňuje mnohé další oblasti lidské činnosti. Její řešení je zásadní nejen pro stávající generace, ale také pro stabilitu a dlouhodobý rozvoj celé lidské populace. Přístup k životnímu prostředí tak musí být dlouhodobě konzistentní a odpovědný. Pro ČSSD bohužel nikdy nebyla tato oblast natolik prioritní, aby výrazně usilovala o získání tohoto resortu na vládní úrovni. Přitom je z dlouhodobého hlediska zřejmě jediná, která může výše uvedené dlouhodobé působení na rozvoj živ. prostředí zajistit.
1 2 3 4 5  další