• Štrasburská deklarace lídrů evropských mladých sociálních demokratů

  18.01.2017Celý rok 2016 představoval pomyslný budíček. Myšlenka kolapsu evropského integračního projektu se stala poprvé všeobecně obhajitelnou. Tak, jako je evropská integrace důsledkem politických rozhodnutí učiněných v minulosti, současná politická rozhodnutí mohou mít za důsledek pravý opak - evropskou dezintegraci. Posledním takovým rozhodnutím je Brexit.
 • Poslanecká sněmovna

  03.05.2016Byť není součástí moci výkonné a vůči vládě působí jako jedna z brzd a protivah v parlamentním systému, nemůže při hodnocení vlády chybět zhodnocení činnosti sněmovny. Bez opory v této ústavní instituci by vláda jen stěží prosadila svůj program a zákony.
 • Ministerstvo zahraničí

  03.05.2016Změna, usmíření a profesionalita – těmito třemi slovy se dají okomentovat dva roky vlády Lubomíra Zaorálka na ministerstvu zahraničí. Kromě stabilizace na domácí scéně se resortu zejména podařilo rozvinout ekonomickou diplomacii v Asii.
 • Ministerstvo kultury

  03.05.2016Ministerstvu kultury se daří v souladu s programovým prohlášením vlády navyšovat rozpočet resortu a připravovat klíčové předpisy s cílem stabilizovat celou oblast a její financování.
 • Ministerstvo spravedlnosti

  03.05.2016Resortu se pod vedením hnutí ANO příliš nedaří. Klíčové zákony nabírají skluz a komunikace s dalšími partnery v oblasti justice povážlivě vázne. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zvolil cestu nejmenšího odporu a problémy tuzemské justice jednoduše neřeší.
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí

  03.05.2016Ministerstvo práce a sociálních věcí bylo před dvěma lety v rozkladu. Razantní rozpočtové škrty realizované za Nečasovy vlády uvrhly do chaosu celou oblast sociální politiky. Díky působení ČSSD se však podařilo oblast stabilizovat.