Je suis Charlie

19.03.2015

Slova či kresby jsou často silnější než zbraně. Jsou s to účinně šířit myšlenky, které ohrožují tmáře po celém světě. Věděli to i islamisté, kteří 7. ledna tohoto roku vpadli se samopaly v rukou do redakce francouzského satirického deníku Charlie Hebdo a odstartovali následným masakrem novou vlnu terorismu v Evropě. Bezprostředním následkem pomsty islamistů za zveřejnění několika karikatur zobrazujících proroka Mohammeda bylo dvanáct mrtvých a jedenáct zraněných.

Mladí sociální demokraté šíří ideály mírumilovného a trvale udržitelné- ho důstojného soužití všech lidí v prostředí demokratického právního státu. Šíříme myšlenky, kterým věříme, prostřednictvím všech dostupných kanálů. Nekreslíme satirické obrázky a z islámu ani z kteréhokoliv jiného náboženství bychom si legraci nikdy nedělali. Stejně jako Charlie Hebdo i my však svoji činností naplňujeme základní smysl práva na názor a svobodu jeho projevu. Nous sommes Charlie.

Teroristické útoky námi hluboce otřásly, avšak zároveň nás utvrdily v tom, že naše úsilí je správné. Nesmíme ale polevit ani v rozlišování, kdo je za tyto činy zodpovědný. Není to konkrétní náboženství, jsou to konkrétní lidé a náboženství je pro ně pouze záminkou.

Památku obětem uctili Mladí sociální demokraté nejprve 8. ledna lampiónovým průvodem v Praze a následně 12. ledna v Olomouci.

Je suis Charlie
Mladí sociální demokraté na pietním shromáždění v Olomouci, 12. ledna 2015